Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec
Informační centrum
Zámecká 279
284 03 Kutná Hora - Sedlec

Tel.: +420 326 551 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Virtual tours CZ

   UPOZORNĚNÍ   

toto jsou staré stránky sedlecké farnosti, nové stránky prosím hledejte na www.sedlec.info. Pokud se Vám i na nové adrese zobrazují stále tyto stránky, vyčištěte si, prosím, cache soubory Vašeho internetového prohlížeče.

Rovnodennost 2011
I. ročník akce Rovnodennost v sedlecké katedrále se nesl v duchu Božího slova, návštěvníci mohli sledovat pouť slunečního paprsku za poslechu úryvků z Písma svatého - Bible...
Fotogalerie

Rovnodennost 2012
II. ročník Rovnodennost v sedlecké katedrále doprovodili hudbou a zpěvem Irena Budweiserová a Miroslav Linka. Na akci se sešlo téměř 600 návštěvníků, což pořadatele i účinkující velmi mile potěšilo...
Pozvánka  Fotogalerie

Rovnodennost 2013
III. ročník Rovnodennosti v sedlecké katedrále rozezněl katedrální chrám zpěv byzantských a staroslovanských zpěvů v podání souboru Byzantion.
Pozvánka • Plakát • Fotogalerie

Rovnodennost 2014
IV. ročníkem se stala „Rovnodennost v sedlecké katedrále“ nejen tradičním kulturním zážitkem v Kutné Hoře, ale také projevem tolik potřebné solidarity s lidmi, kteří potřebují pomoc. Tímto ročníkem se stává tato kulturní akce zároveň akcí benefiční. Dobrovolné vstupné nabídlo návštěvníkům možnost přispět na pořízení pomůcek pro nemocné či zdravotně postižené spoluobčany či finančně vypomoci organizacím působícím v sociální oblasti na Kutnohorsku. Letošní výtěžek bude použit na zakoupení invalidních vozíků pro oddělení LDN nemocnice Kutná Hora.
O hudební zážitek se letos postarala kapela Oboroh.
Pozvánka • Plakát • Fotogalerie

Rovnodennost 2015
Pátému ročníku „Rovnodennosti v sedlecké katedrále“ přálo první jarní den nádherné slunečné počasí. Putování posledních slunečních paprsků napříč hlavní lodí doprovodila hudební skupina Paprsky. Dobrovolné vstupné dalo v letošním roce možnost přispět organizaci “Cesta životem bez bariér“. Výtěžek v hodnotě 20 tisíc korun organizace použije nejen k odstranění bariér na veřejně přístupných místech, ale i k umožnění sportování zdravotně postiženým občanům.
Pozvánka • Plakát • Fotogalerie

Rovnodennost 2016
Šestý ročník Rovnodennosti v Sedlecké katedrále přinesl nejen příjemný kulturní zážitek při vystoupení souboru Touch of Gospel, ale podařila se také vybrat velmi pěkná finanční částka. Dobrovolné vstupné vyneslo přibližně 11 tis. korun. Tuto částku ještě navýšil pořadatel akce - Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec na krásných 15 tisíc korun, které byly následně předány Oblastní charitě Kutná Hora Středisku Rané péče Na Sioně. Věříme, že peníze pomohou při budování zázemí pro děti s mentálním nebo fyzickým postižením.
Děkujeme všem, kteří přispěli.
Pozvánka • Plakát • Fotogalerie

Rovnodennost 2017
Výtěžek ze zatím posledního ročníku Rovnodennosti v Sedlecké katedrále byl věnován kutnohorskému Klubu Sluníčko. Hudebním hostem večera byl známý soubor staré hudby Cantica. Přestože sluneční paprsek se část večera skrýval za mraky, návštěvníci podpořili akci nejen finančně ale také pozitivní odezvou a vysokou účastí...
Pozvánka

Katedrála

otevřena denně
mimo 24. XII, Velký pátek
a Bílou sobotu

IV - IX 9:00-18:00
  v neděli  11:00-18:00
XI - II 9:00-16:00
  v neděli 11:00-16:00
X,III 9:00-17:00
v neděli  11:00-17:00

Vstupné:

plné 50,- Kč
snížené 30,- Kč
více

Bohoslužby v katedrále:

neděle 9:30

více dle aktuálního rozpisu