Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec
Informační centrum
Zámecká 279
284 03 Kutná Hora - Sedlec

Tel.: +420 326 551 049
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Virtual tours CZ

   UPOZORNĚNÍ   

toto jsou staré stránky sedlecké farnosti, nové stránky prosím hledejte na www.sedlec.info. Pokud se Vám i na nové adrese zobrazují stále tyto stránky, vyčištěte si, prosím, cache soubory Vašeho internetového prohlížeče.

Logo IC small Informační centrum Sedlec

infocentrum Sedlec

Sedlecká farnost patří k hlavním činitelům v oblasti cestovního ruchu v Kutné Hoře, a to zejména proto, že má ve správě Kostnici kostela Všech svatých, nejnavštěvovanější památku středních Čech.

V roce 2009 farnost po náročné opravě otevřela také další unikátní  turistickou zajímavost - katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Katedrála je od roku 1995 zapsána na seznamu UNESCO, a její návštěvnost meziročně významně stoupá.

Sedlec se tak stává uceleným turistickým komplexem a tradičně je také hlavní branou Kutné Hory pro mimořádně významnou skupinu individuálních turistů, kteří přijíždějí z Prahy vlakem a areál bývalého cisterciáckého opatství je jejich první zastávkou. Zde zjišťují, co mohou v Kutné Hoře zažít a jakých služeb mohou využít.

Jelikož Sedlec navštíví přes čtvrt milionu návštěvníků ročně,  je poskytování informací za prodejními přepážkami pokladen památek z kapacitních důvodů nezvládnutelné v takové kvalitě, jakou by si turisté zasloužili a jak by to bylo pro celou Kutnou Horu potřeba. Proto se sedlecká farnost rozhodla, že chce zvýšit přidanou hodnotu turistických služeb v Sedlci a také přispět k propagaci služeb provozovaných v celé Kutné Hoře a zřídila v červenci roku 2010 informační bod v bývalé drogerii v Zámecké ulici. Pětiměsíční zkušební provoz ověřil, že turisté opravdu služeb informačního bodu s povděkem a hojně využívali. Ve špičce navštívilo infobod přes 150 turistů za den.

Farnost zároveň zažádala o dotaci na rekonstrukci a vybavení informačního centra z regionálního operačního programu a její žádost byla komisí Regionální rady vyhodnocena jako nejlepší z podaných projektů dané výzvy. Po vyřízení potřebných administrativních náležitostí začaly od května probíhat rekonstrukční práce, které skončily 20. září. Komplikací, která zdržela postup prací bylo zjištění, že krov střechy je v nevyhovujícím stavu. Bylo potřeba jej kompletně vyměnit a s ním také krytinu.


Informační centrum v Sedlci poskytuje klasickou škálu služeb informačních center a také průvodcovské služby. Poskytované služby se opírají o standard jednotné klasifikace turistických informačních center v České republice a informační centrum je certifikováno ve třídě "B" (certifikát k nahlédnutí zde, více o certifikaci na www.aticcr.cz). Sedlecké informační centrum je úzce propojeno s ostatními informačními centry v Kutné Hoře.


Zvláštní službou, kterou informační centrum poskytuje, je provoz návštěvnického centra v prvním patře budovy. Jedná se o sál s kapacitou 25 míst s využitím mimo jiné ke školením, sociálním programům a dalším akcím. Návštěvnické centrum je možné si také pronajmout pro soukromé nebo firemní akce.

 

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST KUTNÁ HORA HORA - SEDLEC

INFORMAČNÍ CENTRUM KUTNÁ HORA - SEDLEC

ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.15./2.2.00/29.00671

OBDOBÍ REALIZACE: 1. 4.2010 - 31. 8.2010

ROZPOČET PROJEKTU: 5 337 500,- KČ

 

Předmětem projektu bylo rozšíření a modernizace turistického informačního systému v Kutné Hoře v městské části Sedlec. Cílem projektu bylo vybudovat v prostoru mezi kostelem Všech Svatých s Kostnicí a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele nové informační středisko poskytující turistům komfortní služby v oblasti cestovního ruchu. Informační centrum obsahuje i návštěvnické centrum, je doplněno orientačním systémem směrovek a před informačním centrem je umístěn venkovní infobox.

Infocentrum

otevřeno denně
mimo 24. XII

XI - II 9:00-16:00
III - X 9:00-17:00